تاریخ انتشار : 17 بهمن 1399

اپل ایرپاد: 19 مورد از بهترین نکات و ترفندها برای ایرپادشما

اپل ایرپاد: 19 مورد از بهترین نکات و ترفندها برای هدفون wireless شما


Air Pods شما کارهای دیگری فراتر از پخش موسیقی از آی‌پد، آیفون یا مک دارند.

چه Air Pod استاندارد و چه ایرپاد پرو پر از ویژگی‌هایی هستند که انتظار ندارید. به عنوان مثال شما  می‌توانید از دو wireless earbuds کاملا جدا گانه استفاده کنید، یا اینکه که شما می‌توانید از سیری بخواهید پیام های دریافتی شما را برایتان بخواند؟ دستیار دیجیتال اپل همیشه وقتی AirPod را دربردارید در حال گوش دادن است، منتظر پاسخ به سؤالات یا انجام تکلیف است.

earbuds و هدفون هایی که اخیراً به بازار عرضه شده اند، از نظر ویژگی هایشان یکسان نیستند. به عنوان مثال AirPods Pro طراحی کاملاً متفاوتی دارد و شامل ویژگی های پیشرفته تری مانند صدای سه بعدی و حذف نویز فعال است. از طرف دیگر AirPods Max که به تازگی معرفی شده هدفونی کاملاً بالای گوش است که از همان ویژگی های پرو، اما از روش های کمی متفاوت، برای دسترسی به آنها بهره می برد.

در اینجا، ما روی همپوشانی بین AirPods استاندارد و Pros تمرکز خواهیم کرد.

AirPods می تواند کارهایی فراتر از پخش موسیقی برای شما داشته باشد. ما با برخی از موارد ضروری و همچنین نحوه صرفه جویی در باتری، به اشتراک گذاری موسیقی و استفاده از سیری و سفارشی ساختن کنترل ها برای هدفون های کاملاً وایرلس  با شما شروع می کنیم.

جفت شدن مثل آب خوردن.

روند جفت شدن برای AirPods  –عیناً  3 ثانیه طول می کشد. جعبه شارژ را باز کنید، صبر کن زود گوشی را بردار ، روی اتصال ضربه بزنید و کارتان تمام شد.  تا زمانی که از همان حساب iCloud استفاده می کنید، دیگر نگران تکرار این مراحل در بقیه دستگاه های Apple خود نباشید. بله، این بدان معناست که بعد از اینکه AirPods  را با آیفون خود جفت کردید، AirPods  شما به طور خودکار با  Apple Watch,   iPad, Mac  یا Apple TV جفت می شود.

می توانید آنها را با محصولات غیراپل جفت کنید.

به آن دکمه کوچک فلاش پشت جعبه شارژر توجه کردید؟ این همان چیزی است که شما برای جفت کردن AirPods  با دستگاه اندرویدی یا هر چیز دیگری که با تراشه های اختصاصی اپل کار نمی کند استفاده خواهید کرد. برای شروع جفت شدن با هر چیز جدید، AirPods  را در جعبه آنها قرار دهید، سپس درپوش را بردارید و دکمه کوچک پشت جعبه شارژر را فشار داده و نگه دارید تا اینکه نور کم LED کوچک شروع به سفید شدن کند. سپس باید در تنظیمات جفت سازی بلوتوث در تلفن اندروید یا رایانه یا تلویزیون نشان داده شوند.

بخاطر داشته باشید که وقتی با یک محصول غیر اپل جفت می کنید، مقداری از کارایی خود را از دست می دهند. خارج کردن AirPods از گوش باعث توقف موزیک نمی شود ، و کنترل های بازپخش نیز کار نمی کنند.

برای بازگشت به استفاده از AirPods با آیفون خود، فقط AirPodsرا از تنظیمات بلوتوث آیفون خود دوباره انتخاب کنید تا دوباره جفت شوند.

ایرپاد اپل

برای صرفه جویی در عمر باتری، یکی را نگه دارید و با دیگری تعویض کنید.

عمر باتری AirPods  در یک روز هرگز تمام نمی شود، اما اگر شما یک کاربر فعال هستید که تماس های تلفنی زیادی برقرار می کند، ممکن است عمر باتری را رو به افول ببینید. یک AirPods  می تواند به عنوان یک هدست بلوتوث به تنهایی کار کند. دیگری را در کیف نگه دارید تا شارژ شود و سپس در صورت لزوم تعویض کنید.

به پخش استریو با یک budsگوش دهید.

اگر می خواهید همزمان با انجام کارهای دیگر به پخش جریانی مستقیم گوش دهید، در حالی که یک buds در جعبه است یک buds دیگر را بیرون بیاورید. این سیگنال استریو در یک buds هم پخش می کند.

با استفاده از آیفون خود باتری را بررسی کنید.

در هنگام چک کردن وضعیت باتری و جعبه شارژ شما چند گزینه دارید.

شما می توانید هم جعبه شارژ کنار آیفون خود را باز کنید(درiPad  و iPod لمسی نیز کار می کند)، که باید سریع تلفن شما یک پنجره بازشو با وضعیت باتری نمایش دهد. یا شما می توانید ویجت باتری را به پنل امروزی مرکز اطلاع رسانی(نوتیفیکیشن) اضافه کنید. بخاطر داشته باشید ویجت باتری فقط در صورت استفاده فعال از AirPods  شامل آن خواهد شد.

 

 

وضعیت باتری را در ساعت هوشمند (Apple Watch ) بررسی کنید.

اگر اپل واچ دارید، این یک ترفند جالب است: کیف AirPods  باز را در کنار ساعت خود قرار دهید، سپس Control Center را باز کرده و روی گزینه باتری ضربه بزنید. علاوه بر نمایش آمار باتری برای ساعت، شما همچنین می توانید آمار مربوط به AirPods  و جعبه شارژ خود را پیدا کنید.

سلام سیری!

AirPods ،  AirPods Pro و AirPods Max نسل دوم،  همه فرمان بیداری Hey Siri را تشخیص می دهند. بنابراین اگر AirPods  را به داخل و آیفون خود را در اتاق دیگری قرار داده اید، شما می توانید Hey Siri بگویید و میزان صدا یا بازپخش موسیقی را کنترل کنید، درخواست کنید که پیامی فرستاده شود یا هر دستور دیگری که می توانید به Siri بدهید. اگر از AirPods  خود با ساعت اپل استفاده می کنید، Hey Siri تا زمانی که ساعت شما دارای اتصال داده است همچنان کار می کند.

پس از گفتن "Hey, Siri"، صدای هر آنچه را که گوش می دهید کاهش می یابد، این نشان می دهد که سیری گوش می دهد و برای دستور شما آماده است.

از سیری بخواهید پیام هایتان را برای شما بخواند.

سیری می تواند پیام های دریافتی شما را مستقیماً از طریق AirPods  برای شما بخواند بدون اینکه مجبور باشید کاری انجام دهید. سپس می توانید با یک دستور صوتی سریع به پیام پاسخ دهید. فوق العاده است. برای تنظیم این ویژگی لازم نیست کاری انجام دهید، اما اگر ترجیح می دهید آن را خاموش کنید، می توانید با رفتن به تنطیمات > سیری و جستجو> اعلام پیام ها این کار را انجام دهید.

نام AirPods  خود را تغییر دهید

هیچ برنامه اختصاصی برای تغییر تنظیمات و شخصی سازی AirPods  شما وجود ندارد. در عوض، باید این کار را از طریق تنظیمات بلوتوث انجام دهید.

با اتصال AirPods  به آیفون یا آیپد، به تنظیمات > بلوتوث بروید. سپس روی نماد "i" در کنار نام AirPods  خود ضربه بزنید. سپس، روی قسمت Name ضربه بزنید نام دلخواه خود را وارد کنید. نام جدید با بقیه دستگاه های مرتبط با iCloud شما همگام سازی می شود.

کنترل ها را شخصی سازی کنید.

هنگام مشاهده تنظیمات AirPods  خود، می توانید با عمل دو بار ضربه یا فشار و نگه داشتن برای earbud تغییر دهید. بار دیگر، با اتصال AirPods  به آیفون یا آیپد، به تنظیمات > بلوتوث بروید. سپس روی نماد "i" در کنار نام AirPods  خود ضربه بزنید. روی چپ یا راست ضربه بزنید تا هر عملکرد مربوط به AirPods  تغییر کند یا اصلا هر تعاملی را غیر فعال کند.

AirPods  را به عنوان سمعک ببینید

آیفون شما دارای ویژگی ای به نام Live Listen است، که اساساً AirPods های شما را به سمعک های درخواستی تبدیل می کند.  کمی تنظیم وجود دارد که باید انجام دهید، اما پس از اتمام کار، شما می توانید تلفن خود را روی میز نزدیک به شخصی که با او صحبت می کنید قرار دهید و صدا را به AirPods  شما خواهد فرستاد.

در آیفون خود به Settings > Control Center > Customize Controls بروید و روی نماد "+" سبز رنگ کنار گزینه Hearing ضربه بزنید. سپس هنگامی که نیاز به استفاده از feature AirPods  خود دارید، Control Center را بر روی آیفون خود باز کنید و آیکون Hearing و به دنبال آن Live Listen را انتخاب کنید. با تکرار مراحل آخر در  Control Center ، feature را خاموش کنید.

از AirPods در Mac استفاده کنید

اگر می خواهید از AirPods برای گوش دادن به تمام صدای منتقل شده از Mac خود استفاده کنید، باید آن را به عنوان یک دستگاه خروجی صدا انتخاب کنید. برای انجام این کار، Control Center را از نوار فهرست باز کنید، روی بلوتوث کلیک کنید تا AirPods خود را انتخاب کنید.

روش دیگر، شما می توانید با استفاده از آیکون AirPlay در برنامه موزیک، AirPods را انتخاب کنید تا موسیقی را از Mac  به گوش خود منتقل کنید. گرچه، تجربه من در ارتباط با AirPods از طریق AirPlay در موزیک ضربه خورده یا نادیده گرفته شده است. بیشتر نادیده گرفته شده.

سفارشی کردن کنترل ها روی Mac

می توانید با رفتن به تنظیمات بلوتوث Mac خود، تنظیمات AirPods خود را روی Mac تنظیم کنید. با اتصال AirPods به Mac خود، System Preferences > Bluetooth را باز کنید. در لیستی از دستگاه ها روی AirPods کلیک کنید، سپس روی دکمه Options کلیک کنید. چندین گزینه کشویی و ضامن(تبدیلی) وجود دارد که هر یک از آنها تنظیمات مختلفی را برای نحوه عملکرد AirPods هنگام اتصال به Mac شما را کنترل می کند. آنها را به دلخواه تنظیم کنید، روی Ok کلیک کنید و پنجره را ببندید.

 

 

دوستان شما از AirPods شما نمی توانند استفاده کنند.

چه اتفاقی می افتد که شخص دیگری سعی می کند از AirPods شما استفاده کند؟ پیامی که به آنها اجازه می دهد بدانند AirPods مربوط به آنها نیست، نشان داده می شود. مطمئناً، او می تواند AirPods را با ضربه زدن روی Connect با آیفون خود جفت کند، اما خوب است بدانید که آنها نمی توانند در برخی از زمان های گوش دادن به AirPods شما،  بدون اینکه شما بدانید، دزدکی حرکتی کنند.

چطور می توان تماس های تلفنی را به اشتراک گذاشت

تقسیم AirPods بین دو نفر مانند اشتراک هدفون، منهای سیم است. اما، افسوس، که AirPods همزمان فقط یک میکروفون فعال می کند. یعنی دو نفر نمی توانند روی یک تماس تلفنی صحبت کنند. اما هر دوی شما می توانید گوش کنید در حالی که فقط یک نفر می تواند صحبت کند.

شما می توانید وظایف میکروفون را به AirPod معین در بخش تنظیمات بلوتوث اختصاص دهید

 Settings > Bluetooth >  سپس روی "i" کنار AirPods ضربه بزنید سپس میکروفون و AirPods مورد نظر خود را که همیشه به عنوان میکروفون استفاده می کنید را انتخاب کنید.

صدا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

اگر در حال گوش دادن به یک آلبوم جدید یا پخش یک نمایش هستید و یک دوست یا عضوی از خانواده که AirPods نیز دارد و می خواهد به آن گوش دهد، از ویژگی جدید اشتراک گذاری صوتی استفاده کنید. از دوست خود بخواهید که آیفون خود را نزدیک بالای آیفون شما نگه دارد، سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید.

بررسی کنید آیا سیستم عامل(سخت افزار) شما به روز رسانی شده یا خیر.

اپل بی سرو صدا سیستم عامل جدید را به AirPods شما برای کمک به عملکرد هل داده است. شما نمی توانید سیستم عامل را به صورت دستی به روزرسانی کنید، اما شما می توانید مطمئن شوید که آخرین نسخه را دارید.

در تنظیمات، وقتی AirPods در گوش های شما هست به General > About  در آیفون خود بروید. به پایین اسکرول کنید تا نام AirPods خود را پیدا کنید، روی آن ضربه بزنید، سپس همه اطلاعات بی نظیر را در ear buds خود، از جمله نسخه سیستم عامل را مشاهده می کنید. با استفاده از این اطلاعات، میتوانید نام مدل AirPods و سیستم عامل خود را  در گوگل جستجو کنید تا ببینید آیا سیستم عامل فعلی را دارید یا خیر.

 

شارژ وایرلس اختیاری است

در کنار نسل دوم AirPods ، اپل یک کیف جدید AirPods منتشر کرد که با پدهای شارژ wireless مبتنی بر Qi کار می کند. لازم نیست AirPods را با کیف شارژ wireless بخرید—در واقع، اگر از آن صرف نظر کنید، در هزینه شما صرفه جویی می شود.

شما هنوز می توانید یک جفت AirPods با قیمت 159 دلار بخرید و با دوام باتری و Hey Siri بهتر عرضه می شوند. با 199 دلار شما جعبه شارژ wireless جدید نیز دریافت می کنید. AirPods Pro 249 دلار و به صورت استاندارد با کیف شارژ wireless عرضه می شود.

ارتقای جعبه نسل اول

اگر واقعاً اهمیتی برای ارتقای AirPods خود ندارید، اما ایده شارژ wirelessly ، AirPods خود دارید می توانید جدیدترین جعبه را به تنهایی بخرید. به شما 79 دلار پس می دهد.

اپل با به روز رسانی های iOS همچنان به بهبود و افزودن ویژگی ها به AirPods ادامه می دهد؟ به عنوان مثال، انتشار iOS 14 صدای سه بعدی را اضافه کرد- صدای فراگیر شبیه ویژگی مدل Pro.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
    پیشنهادهای ویژه